Respuesta :

Answer:

14 months and 1/3 of a month

Step-by-step explanation:

We can find how many months it will take by dividing the cost by the amount she puts away each month:

2150/150 = 14.33

So, it will take her 14 and 1/3 of a month

14 months and 1/3 months