teatune teatune
  • 18-08-2020
  • Mathematics
contestada

which is a better price: 5 for $1.00, 4 for $0.85, 2 for $0.25, or 6 for $1.10?

Respuesta :

fcooper22
fcooper22 fcooper22
  • 18-08-2020

Answer:

2 for $0.25

Step-by-step explanation:

1.10/ 6= .20 (rounding)

1.00/ 5= .20

0.85/ 4= .21

0.25/ 2= .13 (rounding)

Answer Link

Otras preguntas

Can a 13-year-old Male go to the mall by himself?
Texto con first conditional
Given a rectangular prism with width and height = 4x and length = 10x-6. The expression for the surface area of the rectangular prism shown in the picture is 2[
help me please!!!!d. car a was 45 miles east of car b.​
Why is esther from shells always indoor?
Garrett has had success with other teams, but he may need to change his methods based on the new team he is teaching. What viewpoint supports this need?.
For the following right triangle, find the side length x.
Question 18 Make x the subject of the formula х y = - + b a
Question 5 of 10 The lines shown below are parallel. If the green line has a slope of -4, what is the slope of the red line? O A. 4 1 OB. B. À . 10 -5 5 10 o C.
2. A group of atoms can remain bound to each other which results in the formation of a molecule. TRUE FALSE