sarahxxplays19
sarahxxplays19 sarahxxplays19
  • 16-09-2020
  • Mathematics
contestada

can someone help me with this i got the question wrong the first time so its not 7.50

can someone help me with this i got the question wrong the first time so its not 750 class=

Respuesta :

topeadeniran2 topeadeniran2
  • 16-09-2020

Answer: $7.6502

Step-by-step explanation:

Grape cost $1.19 per pound. 3.16 pounds are bought. The total amount paid for grape will be:

= $1.19 × 3.16

= $3.7604

Peaches cost $1.29 per pound. 1.35 pounds are bought. The total amount paid for peaches will be:

= $1.29 × 1.35

= $1.7415

Peers cost $0.99 per pound. 2.17 pounds are bought. The total amount paid for pears will be:

= $0.99 × 2.17

= $2.1483

Total bill paid will be:

= $3.7604 + $1.7415 + $2.1483

= $7.6502

Answer Link

Otras preguntas

All lines are straight or a triangle has four sides. A. conjunction B. disjunction C. negation D. Conditional ?
NEED ANSWER ASAPP!!! please ANSWER
Who blocks Dorothy and her companions on their way to the country of the Quadlings? How do they eventually get there?
What happens when organisms populate a new area and are isolated geographically from other populations of the same species?
Memory experts who express skepticism regarding reports of repressed and recovered memories are most likely to emphasize that: people rarely recall memories of
What’s the indicated measure
which lists all of the y-intercepts of the graph function?
most algae get energy from ____
What does the Wicked Witch do to Dorothy while at the castle?
The movement and audio-visual elements of which type of visual aide capture audience attention? A. film B. videotape C. multimedia D. all of the above (I thin