Rhondafinnie Rhondafinnie
  • 16-09-2020
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of jump ropes costs $23.20. What is the unit price?

Respuesta :

julimarr1007 julimarr1007
  • 16-09-2020

Answer:

$2.9

Step-by-step explanation:

You have to divide $23.20 by 8.

Answer Link

Otras preguntas

How many feet is in inches
__________ is a chart used to show the possible outcomes of allele combinations that parents can pass on to their offspring.select one of the options below as y
What is the electron configuration for fe??
what is the difference between fitness and active
Which statement is part of Bohr's atomic model? Electrons absorb or emit light when they change energy levels. Electrons with the highest energy are found with
Which is not a similarity between terrestrial and aquatic pyramids? a. both have producers as the base that can harvest the sun’s energy to make food b. bo
what is differential drive steering method?
Why did Hitler kill himself?
Which African leader was known for establishing a trade relationship with Portugal?. A.Mutota. B.Sundiata. C.Mansa Musa. D.Ewuare
"From Tiger to Anansi," which character is the trickster?