odiltac odiltac
  • 17-09-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $0.60 for a 12 ounce can of beans how much does it cost per ounce ?

Respuesta :

coolkidmimi703
coolkidmimi703 coolkidmimi703
  • 17-09-2020

Answer:

0.05

Step-by-step explanation:

Answer Link
gavinmartin75
gavinmartin75 gavinmartin75
  • 17-09-2020

Answer:

it cost 5 cents every ounce

Step-by-step explanation:

0.60 = 12

0.05 = 1

Answer Link

Otras preguntas

what skills and experience does a spy need?
The perimeter of a rectangle is 66 cm and its width is half its length.what is the width and lwngth of the rectangle. Solve using elimination or substitution.sh
an architect has a scale drawing of an addition that is to be added to a house with a scale of 1 inch:2 feet. if the drawing is 6 inches by 10 inches, how big i
how to figure out problems like 54 is 75% of.....
what are 3 names for a parallelogram
complete the following: Given: 8x-5=2x+1 and you have to prove x=1
please help me one some more please
Concerned about the Catholic minority in Maryland, Leonard Calvert ordered the Second Lord Baltimore to A. issue a decree requiring religious toleration in Mar
Eurasia is an area between _____.
complete the following: Given: 8x-5=2x+1 and you have to prove x=1