natirdz7
natirdz7 natirdz7
  • 17-09-2020
  • Mathematics
contestada

HELPPP SSJJSJ MATH MIDDLE SSCHOOL MATHH TANKASSSS U

HELPPP SSJJSJ MATH MIDDLE SSCHOOL MATHH TANKASSSS U class=

Respuesta :

symone416 symone416
  • 17-09-2020

Answer:

$13,500

Step-by- step explanation:

Add tuition, room and board, and book and supplies cost. You'll get 22,000. Then you subtract the 8,500 her parents gave which gives you $13,500

Answer Link

Otras preguntas

A pair of jeans that originally costs $42 is 25% off.Find the sale price.ASAP PLZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Put brackets in the calculation below to make it correct. 15 - 4 x 2 + 1 = 3
-2 < n < 5. n is an integer. Write down all possible values of n.
v= 1 over 3 [tex]v = 1 over 3 \pi r x^{2}h for h [/tex]
[tex]a 1 over 2 (a +b) h for a [/tex]
Put brackets in the calculation below to make it correct. 15 - 4 x 2 + 1 = 3
8p-3+(-3p)+8 what is it answer
what is 6=hj+k for j
Which line has the most visual energy and motion? Horizontal, vertical, diagonal, or none of the above
A pair of jeans that originally costs $42 is 25% off.Find the sale price.ASAP PLZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!