amarillito
amarillito amarillito
  • 16-09-2016
  • Mathematics
contestada

a 2-pound box of spaghetti costs $2.50. philip says the unit cost is 2/2.50=$0.80 per pound.explain his erro

Respuesta :

Bernicehd Bernicehd
  • 16-09-2016
he has to bring the 8 to the hundrends place
Answer Link

Otras preguntas

what is the purpose of using fraction strips and a 1 strip?
Lucy was playing a card with two friends. They were playing with a deck of 21 cards. Lucy dealt 1/3 of the deck to each person. How many cards did lucy get?(for
why do you think we have only a rough estimate of how many Africans enslaved and brought to America
What are the factors of 5000 that add up to 20?
How do you create an equation that represents a proportional table?
What si the answer to this? I'm bad at graphs sorry :). Btw it's number 22
Can you telle if 18/25 is greater than 3/4 please
At what point does the graph of 5x + 4y = 12 intersect the y-axis?
how do u say "it is spring" in spanish
How do humans use their genes to produce more than 22,000 proteins?