bmxdrummer126 bmxdrummer126
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Deandre pays $15.20 for a pack of 8 towels.
Find the unit price in dollars per towel.
If necessary, round your answer to the nearest cent.
Please help

Respuesta :

smizzabeth smizzabeth
  • 16-10-2020

Answer: Each towel costs $1.90

Step-by-step explanation:

$15.20 divided by 8 = $1.90

Answer Link

Otras preguntas

(BRAINLIEST TO THE FIRST RIGHT ANSWER) Find the area of the entire figure.
how can magnets produce electricity?
Help me please!!!!!!!​
Check whether the given ratios are equal 5:7 and 35:49
help what mass of magnesium bromide is produced when 35cm3 of 0.18 mol/dm3 of hydrogen bromide is treated with magnesium nitrate?
Chemical bonds form between __________. Group of answer choices the protons and neutrons within the nucleus the protons within the nucleus the electrons that ar
What is an important aspect of the geography of Turkey and why?​
Answer me properly then get brainliest!!!!!!!!!! edit this picture and write the correct answers
Graph circles A and B in the coordinate plane. circle A with center at (0,0) and radius of 6,circle B with center at (-4,-2) and radius of 4.
Date : . The perimeter of Kite LIKE is 80 cm. The length of LI is 6cm less than Length of IK. Find the length of each side? ​