allenm6270
allenm6270 allenm6270
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

If HEB sells grapes for $2.99 per pound and you purchase 2 3/4 pounds of grapes, what is the cost of the grapes?

Respuesta :

davidr1646 davidr1646
  • 16-10-2020

Answer:

$32.89

Step-by-step explanation:

2.99*11

Answer Link

Otras preguntas

Who was George Whitefield?
How much can individuals give to Political Action Committees?
Why did Britain consider India its “jewel in the crown”?
What effect did old colonial boundaries have on newly independent African states?
if the activation energy required for a chemical reaction were reduced, what would happen to the rate of the reaction?
what did the blackshirts schutzstaffel, and Brownshirts have in common
Make a prediction about what might happen at the Capulet party if Romeo and Benvolio show up uninvited. Make inferences based on the characters that will be in
My mom gave me a Kool Action game for my birthday on October 27, 2010, and I was SO excited. When I opened it, I could see that parts were missing, so we went b
x^2 - 4x - 12 = 0 Factor and solve
What problems faced the Selkirk settlers in their first two years?