kbunicorn98
kbunicorn98 kbunicorn98
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada


Eight rolls of paper towels cost $4.80. At the same unit rate, how much will six rolls of paper towels cost?

Respuesta :

ycjwwa66tp
ycjwwa66tp ycjwwa66tp
  • 17-10-2020

Answer:

10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Need help with 3 biology questions?
3. Control Variables: Why will you incubate all cells in the same food coloring solution for the same length of time?
What exercises can actors and others do to improve articulation?
Give one example of a commonly believed fallacy.
Please answer as soon as possible!
What is the kinetic energy of a 620.0 kg roller coaster moving with a velocity of 9.00 m/s? A 2,790 J B 5,580 J C 25,100 J D 50,200 J
which passage is an example of third person omniscient point of view. 1.the sun was shinning when Aaron left the village. 2. those humans in who she had so much
Please help guys once again
what is the slope and y-intercept of this line y = x – 3
Having good friends can improve your happiness, which can in turn (3 points)