Seudónimo Seudónimo
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

can any one help me plz

can any one help me plz class=

Respuesta :

catherinelu5830
catherinelu5830 catherinelu5830
  • 17-10-2020

Answer:

$0.11

Step-by-step explanation:

price ($28.16) divided by amount (265) = unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Given m = 9/2 and the point (0, 2), which of the following is the point-slope form of the equation? a.y + 2 = 9/2(x + 0) b.y - 2 = 9/2x c.y + 0 = -9/2(x - 2) d.
What were the results of the Spanish reconquista for Muslims and Jews
What is another name given to food that has not been digested by the human body ?
why did europeans need slave
what is a combined technique that transfers DNA from gel electrophoresis to a membrane, then detects specific DNA sequences?
Anyone wanna write a short expository paragraph about why turtles have shells?
Which is a charcteristic of the german folktales
Bonjour C courbatures ou courbations
Who on December 16 1773 led a band of men disguised as mohawk indians to dump tea into the Boston harbor? A. Benjamin Franklin B. George Washington c. Samuel Ad
David opened a coffee shop and sold 60 mochas the first day at $2 per cup. He wants to increase the price per cup to increase his revenue. He found out that for