caidenj
caidenj caidenj
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Three milkshakes cost $9.75 at this rate how much do two milkshakes cost.

Respuesta :

Animakiir
Animakiir Animakiir
  • 16-10-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

$9.75 / 3 = 3.25 , so $3.25 x 2 is $7.50

Answer Link
Taniyia
Taniyia Taniyia
  • 16-10-2020

Answer:  i tried solving it but i did not give me a answer srry

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The add-ins are: 476, 832, 5769, 300, 892, the sun is?
I Need HELP!how do you figure out 22/7=5/X
This element is a liquid at room temperature. (A) Hg (B) Th (C) Na (D) Cl (E) Co
can anyone explain how to solve this 5(6-2)^2-5
What are three ways that magma can form
One reason common names are not useful to biologists is that they......A. are in Latin.B. can apply to more than one animal.C. are too long.D. require the use o
For all pairs of real numbers M and V where M = 3V + 6, V = ?
Which of the following is found in all viruses? (A) protein coat (B) cell membrane (C) membrane-bound organelles (D) ER (E) mitochondrial DNA
Which sentence does not contain any punctuation errors?   A. Add these names to the list of conference attendees: Abbott; C
In a necklace the ratio of yellow beads to blue beads is 3:1. What percentage of beads are yellow?