1dxne1
1dxne1 1dxne1
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Granola costs $2.79 for a 16.4 ounces box. How much would it cost for a 25 ounce box.

Respuesta :

AtmcMnty
AtmcMnty AtmcMnty
  • 16-10-2020

Answer:

4.25

Step-by-step explanation:

25 divied by 16.4 = number i dont wanna type

that number times 2.79 = 4.25

hope i somewhat helped

Answer Link

Otras preguntas

A bag contains 56 marbles 7 red , 8 green , 11 yellow , 17 brown and 13 blues if a marble is chosen at random what is the probability that the marble is green
Who is credited as the reason Whittier became involved with the abolitionist movement? Washington Irving Nathaniel Hawthorne William Lloyd Garrison Harriet Beec
Take the Global Trends Quiz. Click on "Answers" at the bottom of the quiz and check your work. What is expected to happen to the number of people sixty years an
Which characteristic applies to mentally healthy people? accept life’s disappointmentsfeel uncertain about themselveslet their emotions drive their decisions do
What are the consequences of increased nitrogen and phosphorus into water systems?
5.02 Asignación part 2
explain the relationship between the E.R. and the Cell Membrane
What effect did the use of the atomic bomb by the United States on Hiroshima and Nagasaki have on Japan? It had mass destruction in the city of Hiroshima but Na
The Greek alphabet is based on what?
How do u simlpify 6feet/8yards?