rosalyn1785 rosalyn1785
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Look at the image please help I’m struggling

Look at the image please help Im struggling class=

Respuesta :

mili92204
mili92204 mili92204
  • 16-10-2020

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

Divide 3/4 to get the unit price.

Answer Link
karrie434
karrie434 karrie434
  • 16-10-2020

Answer:

.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In what way did the American Revolution affect Native Americans? Select one: The British guaranteed protection of their lands. Native Americans still could not
When a figure is translated on a coordinate grid, what conclusion can you draw from the pre-image and image?
A peregrine falcon can fly 322 kilometers per hour how many meters per hour can the falcon fly
the expression(4a+2b)-(2a-3b)-(a-b) when simplified is??
The weight of an object is the product of its mass, m, and the acceleration of gravity, g (where g=9.8 m/s2). If an object’s mass is m=10. kg, what is its weigh
How canwe apply Functionalism to Bureaucracy?
Hitler carried what three views with him as he attempted to gain power in Germany before the advent of World War II? The country had been picked on by other nat
What does historiography suggest about history?
what is c+2d in verbal expression
round to the nearest ten and hundred 829