kleichpreston kleichpreston
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

express as a unit rate. $120 for 5 days of work​

Respuesta :

myjnthbgvefcdxas myjnthbgvefcdxas
  • 16-11-2020

Answer:

24

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

6. A chemist wishes to make 5 liters of an 7% acid solution by mixing a 10% acid solution and a 5% acid solution. How many liters of each solution the chemist h
One day a store sold 25 sweatshirts. White ones cost​ $11.95 and yellow ones cost $12.50. In​ all, ​$304.25 worth of sweatshirts were sold. How many of each col
Compared to New York, North Carolina’s lower latitude creates a ______ climate. cooler drier warmer wetter
What's the difference in concentration of hydronium ions between pH 1 and pH 4? a) x 2.6 b) x 1000 c) x 10 d) x 4
Write the following arithmetic expression as a valid C arithmetic expression: C = (F - 32) / 1.8
Plzz help!! Due today!!
How many perfect cubes are there from 1 to 1000?
what did louis Jollier explore​
suppose 35 gallons of water came out of a pipe in 7 minutes. what was the rate in gallons per minute
Atomic structure of Element Hy drogen​