gyasify gyasify
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Wesley earned $72 walking dogs for 6 hours. How many total hours will it take Wesley to earn $96 in all? Solve using unit rates.

Hours?

Respuesta :

YeBoie
YeBoie YeBoie
  • 16-11-2020
8 hours

72/6=12 $12 and hour 96/12=8 8 hours to earn $96
Answer Link

Otras preguntas

Please help me I need help
Find the unit price. $51 for a box of 75 tiles
Which convention does German Renaissance artist Matthias Grünewald use in the Isenheim altarpiece? The altarpiece incorporates the medieval belief that art shou
describe the main results of meiosis​
[tex]\small\purple{ Can Someone Convert It Into Hindi? }\ \textless \ br /\ \textgreater \ [/tex] The Sun Was Taking Farewell To The West Of The River Hiran .
The ability for an enzyme to pick out one particular substrate from the myriad of molecules floating around its environment is an example of _____.
Brainlest if you help me with this last problem
Juggling would be an example of what component of Physical Fitness? A. Speed B. Power C. Balance D. Hand-Eye Coordination
Chaz rides 13 mile every 16 hour. How far does he ride in 1 hour?
need help ASAP thanks