Klingleaustin07
Klingleaustin07 Klingleaustin07
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 3.25 pounds costs $19.50?

Respuesta :

zippysmartanddumb
zippysmartanddumb zippysmartanddumb
  • 16-11-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

divide 19.50 by 3.25

Answer Link

Otras preguntas

why do humans need nitrogen to survive?
write an expression which solves for the radius of an object having the circumference of 30 feet
Calculate the number of moles 56.75 g of Al(NO3)3 8.35 g of Al2(SO4)3 3.8 g of FeSO4
The nervous system of a clam is very simple. How can a clam function with such a simple nervous system?
Why do you think it might be worth supporting a minor political party in the United States even if that candidate has little chance of winning?
If y varies jointly as x and z and y = 60 when x = 3 and z = 4, find y when x is 6 and z is 8. Can aanyone walk me through how to do this?
What's the 7th number of pi ???
Calculate the number of moles 56.75 g of Al(NO3)3 8.35 g of Al2(SO4)3 3.8 g of FeSO4
The inflammatory response is called a general defense because?
Why does Dally sneak in to the movies?