48xpnzx6yz
48xpnzx6yz 48xpnzx6yz
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

omar buys a pack of 8 towels for 24.00 find the unit price in dollar per towel

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2020

Answer:

um 3

Step-by-step explanation:

whats 24 divided by 3 mate? 3

i mean all u need is a calculator im dumb as hell and i know that...

hope...this helps you :) have a great day

Answer Link
user222111
user222111 user222111
  • 16-11-2020
3 nBAHAHAHAHAHAAH yeah I’m drunk sorry
Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following items is an example of a symbol in "Bernice Bobs Her Hair"? A. Marjorie's talk with her mother B. Bernice's car C. The
The structure that keeps the blood of a mother and her fetus separate is the ____________. Cervix Placenta Fallopian tube
I do not get this at all
Which word best describes the soldiers in "The Charge of the Light Brigade"? A. frightened B. dismayed C. satisfied D. dutiful
Two angles in a triangle add up to 85 degrees what is the size of the third angle
To show the electron configuration for an atom, when would it be better to use an orbital notation than to use a written configuration with numbers, letters, an
Izvestia refers to any type of exposition using figurative language. T or F
how were craft guilds financed
When this kettle is full of water it has a mass of 2900 grams. When the kettle is half full of water it has a mass of 2050 grams. What is the mass of the kettle
Do you mind o could use a little help