jadagaming7 jadagaming7
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help :( please

Please help please class=

Respuesta :

abby322e
abby322e abby322e
  • 16-11-2020

Answer:

1. $6.88

2. 16 oz box

3. 5 dollars if u were to buy the 11 pound I think

Step-by-step explanation:

1. 24 pack because if you got 2 packs of Diet coke for 3.99 each then it would be 7 something dollars which is higher than 6.88

2. cheaper for more

Answer Link

Otras preguntas

What is the image of (1, -6) for a 180° counterclockwise rotation about the origin? a( -1,-6) b( -1,6) c(6,1) d( -6,-1)
Who was the first freed slave?
I NEED HELP Analyze the diagram below and complete the instructions that follow. Find the value of x and the value of y.
Which is relatively​ better: a score of 76 on a psychology test or a score of 22 on an economics​ test? Scores on the psychology test have a mean of 90 and a st
Plzzzz help As time goes by and water goes through the water cycle again and again, the amount of water on Earth: increases decreases Ostays the same goes up an
On a number line 2.49 would be located where?
What is a good description of wellness
Which statement describes the phase change that occurs when dry ice is placed in an open container at room temperature?
The angle between a 180-pound force F and AB= 5i + 2j is 30.Find the work done by F in moving and object from A to B.
Complete the sentence. The____ verb is used for a present , continuous action, or state of being, that is happening right now