BabybushYT
BabybushYT BabybushYT
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Greg bought four roses for $12.80 if the cost per rose is constant how much would 9 roses cost

Respuesta :

chickengirl76
chickengirl76 chickengirl76
  • 16-11-2020

Answer:

1.4222222222

Step-by-step explanation:

Answer Link
raphaela45
raphaela45 raphaela45
  • 16-11-2020

Answer:

$28.80

Step-by-step explanation:

$12.80 divided between  the 4 roses = $3.20. $3.20 x 9 = $28.80

Answer Link

Otras preguntas

If person A creates an image with a creative common license. Person B then uses the image on his website. Who own the image and why?
Identify the adverb clause: Although I wrote in time, I did not receive a ticket. O receive a ticket O Although I wrote in time I did not receive a ticket I wro
Please help me! How do you find the rhythm of the poem To His Excellency General Washington?​
The auditorium fits 900 students. If each row seats 45 students, how many rows are in the auditorium?
Which of the following is equivalent to the expression below? (2x^3y^-4) + (-xy^2)
heeeelppppp meeee my parents the will be mad at me pls
How do we write an equation for the line graphed below?
Least common denominator for 1/2 and 5/6
this statement is doing what's up guys. Help me thank you
what is living things and non-living things and non-living things ​