deanchloe68 deanchloe68
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate.

$4.80 for 6 cans

The unit rate is $
per can.

Find the unit rate 480 for 6 cans The unit rate is per can class=

Respuesta :

janiyastanleyyy
janiyastanleyyy janiyastanleyyy
  • 16-11-2020

Answer:

0.8

Step-by-step explanation:

Answer Link
elmarcomc elmarcomc
  • 12-01-2021

Answer:

0.8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the function of lissome?
-6(a+8) how do I simplify ?
what is the meaning of vague and a sentence on that.
A fair coin is tossed 5 times. What is the probability of obtaining exactly 3 heads.
How do you solve the function y = 2.5^x for y=20
Solve: –3 + x = 7That is the whole problem so adding words to make this be seen
How do you solve the function y = 2.5^x for y=20
Need the values IN FRACTIONS (no mixed numbers or decimals)1. -1/2^12. -1/2^23. -1/2^34. -1/2^45. -1/2^5
Find the value of:[tex] 27x^{3}+8 y^{3} [/tex] if 3x+2y = 20 and xy = [tex] \frac{14}{9} [/tex]
How do you write this in a algebraic equation: 6 more than 7 times a number is 41