seforaanomakanie seforaanomakanie
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated gloves costs ​$25.77. What is the unit price of the pairs of gloves​? The unit prices is $ per pair of gloves

Respuesta :

starlightfall starlightfall
  • 16-11-2020
The unit price is $8.59 per pair of gloves because 25.77/3 = 8.59
Answer Link

Otras preguntas

Into the willd by Jon Krakauer summary of chapter 2 and 3
Choose the answer to complete each statement The slope of the line is The y-intercept is at The graph represents the function (3, 4) (0, -3)
Hieroglyphics were used by the _____ civilization.
Express 29 out of 40 as a percentage
Why was Spain made up of many small kingdoms?
Help ASAP!! I WIILL GIVE BRAINLIEST look at attached question! Thx x
FIND om if LO bisects
Which function is the inverse of function f? f(x)=9x^2–12
WILL GIVE BRAINLIEST TO ANYONE WHO ANSWERS!!Quadrilateral OPQR is inscribed inside a circle as shown below. What is the measure of angle P? You must show all wo
What happens directly after prophase? O A. Telophase B. Interphase C. Metaphase D. Anaphase