jayvyn00green
jayvyn00green jayvyn00green
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Sarah has open their own Bakery where customers can buy three chocolate chip cookies for 2.49 what is the unit price​

Respuesta :

itisbre19 itisbre19
  • 16-11-2020
the answer is .83 because 2.49 divided by 3 equals .83
Answer Link
duttannelise duttannelise
  • 16-11-2020

Answer:

$0.83

Step-by-step explanation:

2.49/*3= 0.83

*/ means divided

Answer Link

Otras preguntas

Solve 5x − 6y = −38 3x + 4y = 0
°˖✧◝(⁰▿⁰)◜✧˖° PLEASE HELP °˖✧◝(⁰▿⁰)◜✧˖° Will up-vote! Sam is observing the velocity of a car at different times. After three
An organism, such as a nematode worm, may have only 1000 cells. It should be classified as being
Elijah bought a rectangular for mat that was 1/2 meter long by 3/10 meter wide.How many square s is the door mat divided into
Bee Sting bought 400 shares of Google at $399.75 per share. Assume a commission of 2% of the purchase price. What is the total to Bee?
Which term describes all trees
there are 8 shirts. there are 10 pants. how many combos can you make? A. 80 B. 18
How did conquest and expansion change Roman trade? Roman laws limited trade with conquered peoples. More goods flowed into Rome from distant lands. Merchants
Which of these is an action verb? A) to seem B) to ride C) to be D) to feel
Which sentence best explains the expression "writing is rewriting"? a. words that are true are often hard to write. b. our best writing is often the result of