2026daliafigueroa
2026daliafigueroa 2026daliafigueroa
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

help and explain cause i’m dumb :)

help and explain cause im dumb class=

Respuesta :

8j6f468wy2
8j6f468wy2 8j6f468wy2
  • 18-11-2020

Answer: $25.25

Step-by-step explanation:

Since one bone costs $2.95 each and Mrs. Lawrence bought 5 you are going to multiply $2.95 * 5 and get $14.75. Then since one bag of treats costs $10.50 you are going to add $14.75 + $10.50 to get a total of $25.25

Answer Link
myapieiscool
myapieiscool myapieiscool
  • 18-11-2020
It’s 25.25. This is because you take the number of dog bones and multiply it by the price 5(2.95) and add the cost of the treats (10.50)
Answer Link

Otras preguntas

How does sexual reproduction reduces the risk of genetic disease?​
Sea water is fresh water. True or false
Why was 2010 a significant year in Burma? a. All economic sanctions were lifted. b. Aung San Suu Kyi became president. c.National elections were allowed. d. The
They hardly Believes us change into affirmative​
Which of these methods will produce the most representive sample of the population of cars made by this company
I WISH/ IF ONLY. WRITE SENTENCES FROM THE WORDS GIVEN USING I WISH OR IF ONLY. Example. 0.I failed my maths exam again. (I / study more) I wish I had studied mo
can you help thank youu!! will mark the first answer!!
2. What element is found in compounds that control all chemical changes in your body?
what the missing value​
What impact did political parties in Africa have on the African desire for independence?