shaah917 shaah917
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

Josh bought 8 chocolate bars for $7.00. What is the unit rate? ( round to the nearest cent)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-11-2020

Answer:

87

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

One reason common names are not useful to biologists is that they......A. are in Latin.B. can apply to more than one animal.C. are too long.D. require the use o
is -.65 a rational or irrational number and why?
What is the common angle of triangle PQT and triangle RSQ? Can someone explain this for me ?
Which sentence does not contain any punctuation errors?   A. Abe has lived in London, England; Cairo, Egypt; and Zurich, Sw
Which of the following expressions is written in scientific notation?a)73.4*10^5b)0.09*10^7c)80*10^3d)4.22*10^(–3)what is exactly scientific notation?
Which sentence does not contain any punctuation errors?   A. Abe has lived in London, England; Cairo, Egypt; and Zurich, Sw
how many pints are in 445 ounces
In what areas did Americans push for reforms?
You pull your sled through the snow a distance of 500 meters with a horizontal force of 200 newtons. How much work did you do?
what is 1/10 of 400.00