kittycatplaysduh kittycatplaysduh
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

cost $0.65 per pound. Sasha bought 4 pounds of bananas. How much did
she pay for the bananas?
Answer: $

Respuesta :

miakhynes3
miakhynes3 miakhynes3
  • 18-11-2020

Answer:

$2.60

I am pretty sure this is correct but will u tell me if its not plz :)

Answer Link

Otras preguntas

Factor the trinomial by using the factor X method 3n-8n+4
Which description of Georges-Eugène Haussmann is true? A. a French nobleman who revived the Olympic Games for amateur athletes in 1896 B. a famous vaudeville
sandra makes a pizza. she puts mushrooms on 2/8of the pizza. she adds green peppers to 5/8 of the pizza. which topping covers more of the pizza?
X=5y+41 X+3y=-15 Substitution method
A skyscraper is 1,150 feet above ground level. It extends 35 feet below ground level. What is the total length of the skyscraper from top to bottom?
how does precipitation return to the water cycle
Match each word from Column A with the correct definition from Column B. Column A Column B 1. scoff 2. taunt 3. jeer 4. desire 5. devotion 6. passion A. mock or
How is amplitude and frequency connected?
Which equation represents the graph of the linear function? A. y = −3x + 1 B. y = −3x − 1 C. y = 3x + 1 D. y = 3x − 1
X=5y+41 X+3y=-15 Substitution method