Seudónimo Seudónimo
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

pls hellppp Sam bought 3 pairs of flipflops for $12.60. What would be the unit price?

pls hellppp Sam bought 3 pairs of flipflops for 1260 What would be the unit price class=

Respuesta :

daokljhdikyaHG
daokljhdikyaHG daokljhdikyaHG
  • 18-11-2020

Answer:

$4.20 per pair of flipflops

Step-by-step explanation:

12.60 / 3 = 4.20

Answer Link

Otras preguntas

how would I solve -72+7x= 53+2x
When a female bird chooses a mate because of his brightly colored feathers, this is an example of
2+2+1,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000+54=
ok help for real what is 2x + 3x + y
Tony has $727.29 in his checking account. He must maintain a $500 balance to avoid a fee. He wrote a check for $248.50 today. Write and solve an inequality to s
The organism show a free- living one that is anchored to the bottom of ponds and streams during the first part it is life cycle. what is the common name of a gr
The length of a rectangle is 3 meters more than the width. The perimeter of the rectangle is 26 meters. If the width is b, which equation represents the situati
Write a simile about a drummer
I can be long or short. i can be gtip rown or bought . i can be painted or left bare my tip can be round or sguare. ( one word) what am i?
discuss how the rise in industry and labor unions, as well as the influx of immigrants, influenced the social, economic and political atmosphere of the gilded a