jaydencure
jaydencure jaydencure
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following purchases shows the LEAST expensive unit price?
Group of answer choices

6 apples for $3.18

9 apples for $4.23

2 apples for $1.04

3 apples for $1.65

Respuesta :

manasgudi93
manasgudi93 manasgudi93
  • 18-11-2020

Step-by-step explanation:

9 apples for $4.23

Thats the answer

Answer Link

Otras preguntas

What number should be subtracted from both sides of the following equation to solve for x? x + 27 = 30 A. 3 B.27 C.30 D.57
what is the answer and work for these attached below
what is a good way to find a business idea that'll put your talents and interest to the best use
What is 46 divided by 5,624
I need some help on homework if there a ratio that compares a numbers to 100 in a word
99 points!!!!! I need a two to three page essay about Religion in Ancient Greece. The following questions should be answered: what factors contributed to the de
Karl Marx wrote In The Communist Manifesto that the history of man had been defined by what
How did John Quincy Adams resolved the claims
Katrin is making a poster for school elections. She draws a line 20.4 cm long across the poster board. She starts at one end of the line and makes a mark every
When did Missouri apply for statehood? A. 1809 B. 1816 C. 1819 D. 1825