Nickflecha1136
Nickflecha1136 Nickflecha1136
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

Four bagels and eight muffins cost $16. Six bagels and five muffins cost $13.50 How much does a bagel cost? How much does a muffin cost?

Respuesta :

Unicorn8746
Unicorn8746 Unicorn8746
  • 30-11-2020

Answer:

Your friend is here to help you it's me nick okay the answer is sorry I forgot I'm just a stupid girl who knows nothing I'm sorry nick[cries] I tried but I forgot

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

explain how to estimate 498÷12
what is another name for the enlightenment?
At the national level most judges are elected to office. Please select the best answer from the choices provided T F
my legs were as wobbly as.........(simile)
Consumers should be concerned about high interest rates because high interest rates __________.
What is smaller 3.345 or 3.3 or 3.35?
Find the ordered pairs for x and y intercepts of the equation 3x - 2y =18
Una amiga me pidio que le pasase un escrito a ordenador. El primer dia pase 1/4 del total, el segundo 1/3 de lo restante, quedando 10 folios. ¿Puedes averiguar
5dm3/detik - 8cl/detik= cl/detik
my legs were as wobbly as.........(simile)