cookicookie320 cookicookie320
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

At a grocery store, 5 oranges cost $2.00. At this rate, how much would 12 oranges cost?

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 18-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.00/5= 0.40 an orange

12*.40= $4.80

Answer Link
itsamilcar
itsamilcar itsamilcar
  • 18-11-2020
I believe the answer is 4.80
Answer Link

Otras preguntas

plz help me Which sentence contains an infinitive? A.Mrs. Carver appointed Justine the new class leader. B.The rapidly melting ice would soon transform into wa
6. HELP W THIS ONE TOO PLS!!
3. What is the difference between an emission spectrum and an absorption spectrum? What is the Bohr model of the atom, and how does it explain both emission and
0.25 times (20-4*3) *(2/5*25)
Which socket type is soldered to the motherboard, along with the cpu?
how do i fill this in
France, prussia, and england made up the triple entente. a. True b. False
What are some other things the smoker can do to improve his health and help build a better body?
25 gallons if gas were pumped into two different size tanks. Express the amount if gas pumped inti the smaller tank in terms if the amount g pumped in to the la
What prompted Indians to relocate to London and the United Kingdom?