zeturner56664
zeturner56664 zeturner56664
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

NEED HELP ASAP!!!!!! Owen pays $18.90 for 3.5 pounds of grapes. What is the price per pound of the grapes?

Respuesta :

sbecirevi4602
sbecirevi4602 sbecirevi4602
  • 18-11-2020

Answer:

$5.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The atomic number of nickel-60 is 28. How many neutrons does this isotope have?
ak - r = on, for k please help
The First Great Awakening led to all of the following EXCEPT (A) separatism and secession from established churches (B) the renewed persecution of witches (C)
give three soulutions of the inequality 5x-2>7.
What is the opposite of chores
Which statement explains why most emigrants from England came to America in the 1600s?
how does a convection current transport energy around the globe?
Explain the central difference between main details and supporting details of a piece of writing.
what was the cause of dutch combining small fields and using fertilizer from livestock
An airline experiences a no-show rate of 6%. What is the maximum number of reservations that it could accept for a flight with a capacity of 160, if it wants th