maddiegates1004 maddiegates1004
  • 18-11-2020
  • Advanced Placement (AP)
contestada

Shen bought 18 pounds of sugar for $8.
How many dollars did he pay per pound of sugar?
Round to the nearest hundredth if necessary.

Respuesta :

elfboi54 elfboi54
  • 18-11-2020

Answer:2 dollars bro

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please answer correctly !!!!!!!!!!!!!!!! Will Mark brainliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Use your knowledge of United States History to answer a, b, and c. a) Explain ONE of the compromises that the delegates had to make to form the Constitution. b)
Good communication is built upon ___ between two people.
Please Help ASAP If you want brainliest and 5 fives and thanks and friends list
Which of these led to slaves becoming more valuable than before? A. The Tariff of Abominations B. The American System C. The McCormick reaper D. The cotton gin
What areas of the world have a higher incidence of Multiple Sclerosis? What are some of the possible reasons why this is so?
What is the solution to the following equation? (1 point) 8(2x − 10) + 18 = 4x + 22 4 5 7 8
Help me with this please.. but when you do please explain what proportional relationships please!
the actors are positioned in front of the house a.acting b.blocking c.dialog d.characterization e.set-up f.lights g.direction​
Do you think it’s possible to successfully protest violently?