Julesthekat707
Julesthekat707 Julesthekat707
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELP THIS IS DUE TODAYSDIOWSD

HELP THIS IS DUE TODAYSDIOWSD class=

Respuesta :

mrodriguez42 mrodriguez42
  • 18-11-2020

Answer:

1. price of one pound is 4 dollars

2. 0.25 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link
alexpro1040 alexpro1040
  • 18-11-2020

Answer:

A) 1 = 4 and 0.25 = 1

B) 6.25

Step-by-step explanation:

For question A 4 = 16

divide it by 4 you get 4 pretty simple

and do it again you get 0.25

For question B you multiply 25 by 4 and you get 100

sorry for the mistake

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line represented by the equation y=4/5x-3
In what ways were Babylonian and Hittite empires alike, and how were they different?
Write an expression that has two terms. Your expression should have a variable and a constant.
how to factor out the coefficient of the variable
If four bags of corn can feed a herd of cows for six days. How many bags of corn will feed the same herd for 9 days
does this make sense " Tyray is writhing with anger"
How does inertia affect a person who is not wearing a seatbelt during a collision?
4.082 rounded to the nearest hundredth
How do lines of latitude and longitude help people find location on Earth?
If four bags of corn can feed a herd of cows for six days. How many bags of corn will feed the same herd for 9 days