kolelohrke5 kolelohrke5
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

Zoe bought 11 chicken wings for $20.90. What's the unit cost of one wing?

Respuesta :

cherrypop64
cherrypop64 cherrypop64
  • 18-11-2020

Answer:

$1.90

Step-by-step explanation:

Answer Link
oliviargraham27
oliviargraham27 oliviargraham27
  • 18-11-2020
Answer:
$1.90

Explanation:
$20.90 for 11
For 1= $20.90/11=$1.90

I hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

1. Choose the one with proper subject-verb agreement. A. In regions of the world where poverty prevails, starvation and poor hygiene lead to disease. B. Open an
4 divided 924 long division
Will give brainliest please help ASAP
¿que el la artesania? a. crafts b. dancing c. dancing d. poetry
2700=300•2^10x solve for x
The equation below represents Function A and the graph represents Function B: Function A f(x) = 6x - 1 Function B graph of line going through ordered pairs
think about putting a glass of water on the counter, in the freezer, and on a hot stove how does the temperature of the water affect the kinetic energy and phys
Type the correct answer in the box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar. Name Score Julia 650 Andrew 550 Jason 380 Cathy 720
The graph shows the function f(x) = |x – h| + k. What is the value of h? h = –3.5 h = –1.5 h = 1.5 h = 3.5
In at least 150 words, describe what effect is achieved by narrating "The Yellow Wallpaper" in first-person point of view. How would this effect be different we