gachalifemillion
gachalifemillion gachalifemillion
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

PLEase help please please

PLEase help please please class=

Respuesta :

Connoronthecob2020
Connoronthecob2020 Connoronthecob2020
  • 19-11-2020

Answer:

$12 per Pizza

Step-by-step explanation:

216 divided by 18=12

Answer Link
faithmelline
faithmelline faithmelline
  • 23-11-2020
$12

$216/18 pizzas =$12/1 pizza
Answer Link

Otras preguntas

Choose the best term from the box                                                                   vocabulary1. An  ....------------------- is closed to an exa
820 round to the nearest hundred
A solution is prepared by dissolving sugar in water. The solution is 25.0%, by mass, sugar. How many grams of WATER are in 472 grams of this solution? a) 118 g
Why are lines of latitude also called parallels
The ratio of the sale price of a jacket to the original price is 3:4 the original price is $64 what is the sale price
.3x+.03x+.003x+.0003x+.00003x=3 solve for x
Olivia Thoms sells surplus books to bookstores. She is paid a weekly commission of $1.50 each on the first 50 books she sells, $1.75 each on the next 100 books,
Kevin made 36 passes. mark made 2\9 as manynpaases as Kevin. how many passes did mark make?
Kara partitions 16 dimes into equal groups in 3 different ways.  She puts more than1 dime in each group.  She makes 2 or more groups for each way.  Describe the
I need help ASAP please this is killing me