keldou keldou
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Write a unit for the situation. $12.50 for 5 ounces

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 19-11-2020

Answer:

$2.50 per ounce

Step-by-step explanation:

12.5/5=2.5

Answer Link

Otras preguntas

What is the verbs and adverbs in this passage please help
Why is the formation of fructose-1,6-bisphosphate a step in which control is likely to be exercised in the glycolytic pathway
PLZ DON'T ANSWER!!!!!!!!Why is humanity created?
in act 2 the lord chamberlian is now no less concerned that laetres comduct in paris does not make him look too good
Hobson Company bought the securities listed below during 2020. These securities were classified as trading securities. In its December 31, 2020, income statemen
find the measure of the missing angles in the kite​
Subject of a verb in sentence and two examples
Plz help plz plzplz plz help
On January 1, 2010, Wayne's Waffle House purchased a freezer for $45,000. The freezer had an estimated useful life of 10 years and an estimated residual value o
A company determines that its weekly online​ sales, Upper S (t )​, in hundreds of​ dollars, t weeks after online sales began can be estimated by the equation be