A company orders 25 boxed lunches from a deli for $185. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?​

Respuesta :

dodat

Answer:

7.40

Step-by-step explanation:

Divide 185 by 25 to get unit rate