alicano26
alicano26 alicano26
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 pounds of peanuts cost $6.30, how much would 4.5 pounds cost?

Respuesta :

idkidk56
idkidk56 idkidk56
  • 19-11-2020

Answer:

it would cost 9.05.....

Answer Link

Otras preguntas

Before a bill makes it to the floor of Congress, it must first pass through __________ and smaller __________ that look at the bill in detail.
How did the doctrine of Manifest Destiny in the United States affect the development of the country in the 1800s?
What are 8 consecutive numbers with a sum of 108
The social class system in colonial Latin America closely resembles the structure of the _________ system in Europe.
All of the following events happened during President Clinton's first term in office (1993-1996), EXCEPT A. the welfare system was reformed B. balanced budget w
Which describes the attitude of soldiers on both sides at the beginning of the Civil War? A. terrified of the horror and carnage they would face B. confident
50 POINTS!!!!!! From the adventures of Tom Sawyer . . . Write a eulogy fit for Tom Sawyer's funeral before he reveals he's alive. Include aspects of the story a
Who divided the Roman Empire into two sections to make it easier to control? A. Diocletian B. Caesar Augustus C. Cicero D. Constantine
What area of discrimination did the Civil Rights Act of 1968 address that was not addressed in the Civil Rights Act of 1964? education voting housing employment
mia buys 3 gallons of gas that cost d (variable for dollars) dollars par gallon. Bob buys g (variable for gallons) gallons of gas that cost 3 dollars per gallon