Tommy plans to attend the Clinton County Fair and is trying to decide what would be a better deal. He can pay $36 for unlimited rides, or he can pay $14 for admission plus $2 per ride. If Tommy goes on a certain number of rides, the two options wind up costing him the same amount. What is that cost? How many rides is that?