kingrio70152727 kingrio70152727
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four

Respuesta :

jordanlin119
jordanlin119 jordanlin119
  • 19-11-2020

Answer:

10

Step-by-step explanation:

Answer Link
34702259
34702259 34702259
  • 19-11-2020

Answer:10

Step-by-step explanation:

equation for problem 1.00+1.50=2.50  —>      2.50X4=10

Answer Link

Otras preguntas

Assume that the probability of a driver getting into an accident is 3.4%, the average cost of an accident is $11,116.37, and the overhead cost for an insurance
The length of a square is 2x cm. The breadth and length of a rectangle are x cm and (2x + 1) cmrespectively. If both have the same perimeter. find the value of
Question 5 PLEASE HELP What is the graph of 3x+6y=-18
Calculate the molar mass for each of the following: a. FeSO4, iron supplement b. Al2O3, absorbent and abrasive c. CH NOZS, saccharin, an artificial sweetener
84 of %300. i somehow got 24 but the answer was something like 252, i dont really get how. can you help?
11/n = 8/5 solve for n
What is the capacity to do work know as
According to electronegativity difference, what type of bond are potassium and chlorine most likely to form? covalentionic
what is a supernova type ia
Messages sent by the brain to the endocrine system pass O A. from neuroendocrine cells to glands via action potentials O B. from neurons to neuroendocrine cells