celeone2426 celeone2426
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pineapples cost $16 hw much does 1 pineapple cost

Respuesta :

snowturtle20 snowturtle20
  • 19-11-2020

Answer:

2.66666 (it goes on forever)

Step-by-step explanation:

16 divided by 6 is 2 2/3

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me???
What are your impressions of the main character? Make a prediction about what you think will happen next to Leiningen in the story.
Which of the follow are reasons why immigrants from Asia and North Africa going to Europe? O A. To seek religious persecution o B. Fleeing war and seek economic
Find x. Round to the nearest tenth if necessary.
Oo. Dahil pinaglalaban lang nila ang kalayaan ng mga pilipino at kapag hindi sila lumaban baka hindi natin maachieve ang kalayaan natin na nanarasan natin ngayo
Write an equation in slope intercept form from an equation not written in y=Mx+b. 2x+4y=12
Which linear inequality is represented by the graph? Oys1x-1 O ya x-1 O y < 3x - 1 O y> 3x - 1
help me please this will help my grade !
Consider that basilosaurus lived in the ocean, how has the environment of this location changed since basilosaurus lived?
Our feelings have no effect on our bodies. True or False