mathdoof
mathdoof mathdoof
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 10-pound sack of flour costs $8.
How much does 40 pounds of flour cost?
What is the cost per pound of flour?

Respuesta :

jaylalane4
jaylalane4 jaylalane4
  • 19-11-2020
Divide 10 & 8
Then multiply your answer by 40
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 3x + 2y for x = 5 and y = 1/2
(a) Discuss some of the ways Arthur Miller shapes an audience's response to Kate Keller(Mother
find the value of x in 4^x=1/16
What is the abbreviation for the measurement of blood pressure? o mmo 0 mmmHg 0 mmHg 0 Hgmo DONE
Fill in the blanks in Spanish
What are school drugs, and how do you propose to stop kids from using them? Bonus question: How do you make them?
2. Who does Hamilton believe should have the power in the Constitution?
Suppose that list1 = [2,33,22,14,25], what would the output for list1[O] be? ​
What is the value of w? W for WHEN THE WIND IS SLOW AND THE FIRE'S HOT, THE VULTURE WAITS TO SEE WHAT ROTS
DNA encodes the instructions to make what kind of molecules?