moviemakergaming60 moviemakergaming60
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Mary has $20 to spend. She buys lunch for $14 and spends the rest on banana biscuits. Each banana biscuit costs $3. How many banana biscuits did she buy?

Respuesta :

camrynw033099
camrynw033099 camrynw033099
  • 19-11-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

28:22:24 ratio simplyfied
The campers in cabin A walked 1/4 of the way to otter ridge (13 miles) How many miles did they walk?
Why did the transition to collectivization result in widespread starvation? Peasants were not allowed to keep food until they met government quotas. Collectiviz
A friend is going to visit the city where your cousin lives. Your cousin has agreed to show your friend around the city. They have never met before . Write an e
Write an essay about mobile phones les téléphone portables sont ils vraiment nécessaire ? intro 2 advantage and disadavantage conclusion I hope someone can help
how we can find decimal between 2.15 and 2.17 ?
How much tension is there in a rope that hold a 20-N bag of apples at rest?
What was the outcome of the Worcester v. Georgia court case? A. The Cherokees won the right to stay on their land and were deemed an independent nation. B. The
who sold Land to the Quakers in new Jersey
How much tension is there in a rope that hold a 20-N bag of apples at rest?