GoatedKid85 GoatedKid85
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

Walmart is selling 3 lemons for $1.20.how many does 25 lemons cost

Respuesta :

silverhdx122583
silverhdx122583 silverhdx122583
  • 19-11-2020

Answer:

10USD

Step-by-step explanation:

For each lemon: 1.20/3=0.4

for 25: 0.4*25=10USD

Answer Link

Otras preguntas

7 7/12 + (3 1/2 + 1 7/8)
what is 12/21 reduced to
Three yrs ago Reagan was three times as old as Sarah and half as old as Lauren. Three yrs from now, Reagan will be twice as old as Sarah.  How old are they now?
Who established a school in Portugal to help sea captains get better at navigation
what were some of Mae jemison duties on board the shuttle endeavor? help please!!!
action wheels Manufactures models of antique cars for collectors.In augus,it manufactured 300 model cars.In September, action wheels manufactured 5 % fewer mode
what brought the greek people together after centuries of fighting over land and trade?
what makes the British rule over India possible ?
which unit of measure would scientist use to measure the thickness of rock layer, created as a result of volcanic activity
A plastic box is 15.3 centimeters long 9.0 centimeters wide and 4.5 centimeters high what is its volume. includes units and your answer