Kiyana55 Kiyana55
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 10 pack case of bubblegum cost $5.49 each pack of bubble gum cost approximately

Respuesta :

gunvrteacher gunvrteacher
  • 19-11-2020

what do u want me to do

Answer Link
Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 19-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

5.49/10= 0.549 or .55 a pack

Answer Link

Otras preguntas

Tocar el piano, bailar, y al béisbol son mis favoritos
Which one is correct ?
what information about greek culture can be found in homers epic poems
maria bought $300 of freeange wireless stock . the value of the stock is expected to increase by $ 25 every year .
Find the direction angle of v= -4i - j. Round to the nearest degree.
A bag contains 15 new batteries and 10 used batteries. If Heather randomly selects 2 batteries from the bag without replacement, what is the probability she wil
The idea of the atom was first proposed by _____.
Can someone show me the work to this?
Help me with this please.
last month Ed ate 9 apples 5 bananas 4 peaches and 7 oranges find the ratio of bananas to the total number of fruit