2 QUESTIONS FOR DOUBLE POINTS!! 20 POINTS!!
Rylee bought a 5-kilogram can of peanuts for $4.50. What is the unit price?
A 20-ounce box of cereal costs $3.20. A 12-ounce box of cereal costs $1.80. Which box of cereal is the better buy?