jiminezjazmin03
jiminezjazmin03 jiminezjazmin03
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

She bought
314yards of fabric. Her total cost was $13. What was the cost per yard?

Respuesta :

grayflames42
grayflames42 grayflames42
  • 19-11-2020

Answer:

$24.15 (answer is rounded)

Step-by-step explanation:

314/13= 24.15

I also used a calculator

Answer Link

Otras preguntas

what is bigger 7/10 or 4/5
Gina is 136 cm tall and Rita is 1.32 m tall. Who is taller? How much taller?
is 11/20 greater than a half
15:45 in simplest form
What is the missing letter in F S T F F S S E
which of the following statement is an inference about the odyssey A. odysseus escapes the cyclops trough trickery B. the odysseus is an epic poem retold b
What acceleration is produced by a force of 2000 N and 1000 kilogram car
what is 0.5-0.2x=0.3(x+3) ?
A nectar-eating bird has a slightly more curved beak than average for its species. This allows the bird to more easily access nectar from plants. During the bir
Epilepsy is considered a degenerative disorder that affects the peripheral nervous system. true or false