cjward1929
cjward1929 cjward1929
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

need help on this question please help!
A 20-ounce box of cereal costs $3.20. A 12-ounce box of cereal costs $1.80. Which box of cereal is the better buy?

Respuesta :

Jubanman Jubanman
  • 22-11-2020

Answer:

the 12 ounce box good luck

Answer Link

Otras preguntas

Who was the first king of Spain plz help
In physical science there are different graphs to explain different things which graphs explains what?
38 + x = 32 x = ? I tired this but I keep getting 6! Thanks
What type of drug test measures the amount of a drug in the specimen? quantitative qualitative confirmatory immunoassay
how do you divide a fraction
why were the colonists having so many problems with the native americans
Roman influence through Latin is reflected in modern 1 words dealing with all of these areas: _____. Select all that apply. law commerce math government milita
President Johnson escalated the Vietnam War in response to the (A) My Lai Massacre (B) Second Gulf of Tonkin incident (C) establishment of the Viet Cong (D) rel
what is the prefix of the word intervene, and what would the meaning of that prefix be?
What is an example of an ambitious project