sophiacampbell21
sophiacampbell21 sophiacampbell21
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jason buys 2 baseball bats for $300. What is the unit rate per bat

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-11-2020

Answer:

150

Step-by-step explanation:

150 x 2 = 300 no?

Answer Link

Otras preguntas

Find the distance between riverside and milton if they are 12 cm apart on a map with a scale of 4 cm : 21 km.
Four-year-old marquis pays very careful attention to his father. he imitates many of his father's actions, copies his behaviors, and responds appropriately to r
Which set represent a pythagorean triple? a. 60, 70, 100 b. 18, 24, 30 c. 10, 14, 17 d. 10, 20, 30?
You and two friends apply a force of 425 N to push a piano up a 2.0 m long ramp. If lifting the piano straight up requires 1700 N of force, what is the mechanic
One factor that could account for a drop in the water table is
An airplane on autopilot took 5 hours to travel 3,470 kilometers. What is the unit rate for kilometers per​ hour?
A material with a lower/higher R-value is a better insulator.
At the last football game, 4 out of every 9 students wore school colors. Based on this information, if 450 students attend the next football game, how many stud
Which of the following sentences is written in active voice? A.The bike sped down the road as the boy pedaled it quickly. B.The empty street was full of boys ra
The legacy of an imperial Christian state continued after the fall of byzantine in