Respuesta :
Answer:
$3.72
Step-by-step explanation:
Divide $2.79 by 3
$0.93 is the price of one orange
$0.93 times 4 is $3.72
Hope this helps!
Divide 2.79 by 3 and you get 0.93 then times that by 4 you get your answer = 3.72